Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Už opravdu loučení před svátky :) Ještě něco doplním a poté se ozvu 4/1 2016 s informací, co dál se SlovackoDNES.cz... TAK, A TO JE ZVONEC A VŠEHO KONÉÉÉÉÉÉÉC!!!!! :) Užijte si volných dnů, vnímejte krásu Vánoc!!!

S dnešním dnem bych chtěl už "konečně" uložit web k vánočnímu "snění", uvidím, jak se mi to podaří, však se o začátek přestávky snažím už někdy od minulého týdne :)

Dodělám tedy na webu poslední doplňky, přidám ještě plakáty a pak tady už od mé maličkosti nic do konce roku nenajdete - což neznamená, že budu sedět doma se založenýma rukama :) 

Pokusím se sem napsat postupně několik vět, které bych rád, aby byly jakousi tečkou za fungováním těchto stránek: 

 

1. Velmi děkuji všem, kteří mě v dělání stránek povzbuzovali. Díky, díky, díky, bylo vás hodně, a já si toho moc vážím.

 

2. Pokud stránky s rokem 2016 přestanu dělat, učiním to s velmi těžkým srdcem, protože mě tato práce nesmírně bavila a viděl jsem v ní smysl. Bylo to úžasných jedenáct let, na které nikdy nezapomenu. Má manželka má ovšem naprosto opačný názor :)

 

3. Žil jsem velmi dlouho sen o tom, že budu dělat nejlepší stránky o svém rodném kraji, protože jsem viděl smysl v tom ukazovat, jak žije nejcennější část naší země a také vysvětlovat, v čem je tak cenná. S koncem roku 2015 přestávám tento sen žít, protože jsem vzdal jakékoliv snahy takový web dělat. Nenašel jsem, nebo jsem nebyl schopen najít ty, kteří by mi pomáhali tento sen uskutečňovat.

 

4. Pro všechny, kteří si myslí, že jsem na webu zbohatl, bych chtěl vzkázat, že dělat takový web, pokud nemáte žádnou reklamu ani žádné peníze od těch, o kterých píšete, znamená dostat se do velmi vysoké ztráty... Kdybychom si jako rodina nevzali v poslední chvíli úvěr přes 100 tisíc korun, neměli bychom šanci ekonomicky existovat.

 

5. Zatím vše směřuje k tomu, že od ledna 2016 zastavím minimálně na nějakou dobu veškeré aktivity kolem Slovácka a s rodinou se ze Slovácka odstěhujeme. Budeme bydlet v Praze a já se zřejmě vrátím ke klasické, poctivé profesionální novinařině na co nejlepší úrovni. Vše se vyjasní v nejbližších dnech.

 

6. Zatím mám v plánu, že stránky www.SlovackoDNES.cz budou existovat a to hlavně jako bohatý archív s mnoha a mnoha články, videoukázkami, fotkami a odkazy. Pravidelně doplňovaný by byl asi jen jeden jediný článek, ve kterém bych psal něco ve stylu zápisníku, kam bych chtěl dávat to, co budu považovat za podstatné pro publikování.

 

7. Od Nového roku už nemám v plánu dávat ani plakáty. Byly jich tisíce (spíš desítky tisíc, bez přehánění), které jsem na web dal, vždy jsem to dělal bezplatně, abych pomohl pořadatelům akcí šířit jejich akce. Bylo to časově náročné a teď už na to čas nebudu mít. Vpravo místo plakátů bych chtěl dát odkaz na co nejvíce institucí na Slovácku, takže by to bylo vlastně místo, kde byste mohli klikat na spoustu užitečných odkazů.

 

8. Z facebookových stránek, kam jsem dával denně několik příspěvků o Slovácku, se úplně stáhnu. Stránky www.SlovackoDNES.cz už nebudou mít na fb profil, ponechám si jen svůj osobní, kam ale nechci téměř chodit. Chci se zcela sousředit na svou novou práci.  

 

9. Pokud jde o mou práci "pro Slovácko", chtěl bych napsat knihu nebo dělat jednou za čas časopis o Slovácku. Nevěřím, že bych na tyto aktivity někdy měl peníze, proto bych to udělal v PDF verzi, což nestojí prakticky žádné peníze.

 

10. Velmi mě mrzí, že nemůžu v práci pro Slovácko pokračovat, dovedu si představit, že by šlo dělat strašně moc a moc věcí, že by šlo velmi vylepšit různé weby o celém Slovácku, stejně jako by šlo dělat spoustu dalších věcí - každodenní, velmi živé a zajímavé video reportáže ze Slovácka atd. atd. Těším se, že se o to pokusí jiní a budu jim v tom držet palce.

 

11. Strašně moc mě mrzí, že jsem nestihl navštvívit či napsat na web spoustu a spoustu a spoustu dalších zajímavách věcí ze Slovácka...  

 

12. To by i stačilo, ne? :) Později možná ještě nějaký bod připíšu...