Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

ZÁŘÍ 2022: Můj občasný zápisník - nadále z rodného Slovácka i z Prahy. Opět trochu ze soukromí a hodně z novinařiny a politiky

Není čas ohlédat se za létem, prázdninami či dovolenou, pokud je člověk novinář a věnuje se každý den zpravodajství ve vysoké politice, musí se okamžitě vrhnout do práce.

 

 

1. září 

  

Kvůli drahé elektřině je Fiala pod tlakem i uvnitř ODS. Nic v tom nehledejte, tvrdí 

Přestože ceny energií dosahují rekordních výšek a na vládu Petra Fialy míří kritika, premiér a šéf ODS odmítá, že by jeho kabinet něco zanedbal. Stejně tak odmítá, že by zeslábla jeho pozice v ODS poté, co vystoupili s ostrými varováními právě kvůli vysokým cenám vlivní členové ODS Pavel Blažek a Martin Kuba. V ODS ale převládá rozladění z postupu vlády a ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely. 

 

 

3. září - sobota

  

  

 

  

 

 

 

4. září - neděle 

 

Prahou prošel průvod vděčnosti. Ukrajinky a Ukrajinci děkovali Česku za přijetí

Několik stovek Ukrajinců se v neděli sešlo v centru Prahy, aby poděkovalo České republice za to, že je přijala a poskytla jim útočiště před válkou. Rusko napadlo Ukrajinu 24. února, azyl v Česku získalo během půl roku zhruba 400 tisíc uprchlíků. Přesný počet těch, kteří v zemi pobývají, není znám, část odjíždí do dalších států Evropské unie, někteří se vracejí na Ukrajinu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 25. září