Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

To se zaséj dějú v téj Blatnici věci :) Policie objevila hóóódně velkou pálenici a zadržela podezřelého, který hraje na varhany v kostele... Aj televiza dojela a živě vysílala :)

Normálně až dnes jsem se dozvěděl, cože se to děje v Blatnici pod Svatým Antonínkem, kde mezi místními nepanují zrovna "přátelské" vztahy. Předpokládám, že "díky" těmto vztahům tady celníci narazili na černou pálenici a zadrželi muže, který patří mezi Blatničany k "nejoblíbenějším". No, uvidíme, jak bude vypadat v příštích měsících v této věci práce celníků, policie, státního zastupitelství a případně soudu.

Nic vím nevím, musím se spoléhat na jiná média, takže:

 

TADY je vysílání České televize, která o celém případu informovala - Byznys s nezdaněným alkoholem ...  
Černý obchod s lihem pokračuje dál. Svědčí o tom i poslední odhalení celníků. Minulý týden Luxury Replica Watches objevili nelegální velkokapacitní výrobnu lihu v Blatnici pod svatým Antonínkem. Živě s Veronikou Kynčlovou.

 

Televize ve vysílání informovala mimo jiné o tom, že místní znali muže především jako varhaníka z kostela a myslivce, někteří prý o pálenici věděli ... Tož, kdoví, kdo bude sedět za varhanama příště...

 

 

TADY Hodonínský deník -  Celníci našli černou velkokapacitní výrobnu lihu. Zabavili tisíce litrů kvasu ...
Celníci na Hodonínsku objevili v uplynulých dnech velkokapacitní černou palírnu. Podařilo se jim zabavit tisíce litrů kvasu i unikátní zařízení, které sloužilo při pálení.  

 

To je iný folklór, aj tak žijú slovácké dědiny :)

 

Kdybyste těm číslům nevěřili, ještě jednou: Celníci zajistili při sedmi domovních prohlídkách 610 litrů šestaosmdesáti­procentního, 950 litrů destilátů různé lihovitosti a devět tisíc litrů ovocného kvasu. Plus dva kotle pro tisíc a dva tisíce litrů lihu! Tož, chlapi nebyli žádní troškaři :)