Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Povídání s Tondou Vrbou: o jeho šíleném životním tempu, natáčení, focení i psaní... Potrebuju prežit tento rok... Nevzdávám sa... Ti, co mě kritizujú, mně dávajú eště víc sily

Neměli jsme na tento rozhovor moc času, do začátku nedělní vernisáže výstavy Ohlédnutí 2014 zbývalo jen deset minut, ale moc jsem se chtěl Tondy na některé věci zeptat - něco jsem stihl, na něco snad bude brzy čas.

Tondu asi představovat nemusím, v tom, co dělá, je výjimečný, neznám nikoho, kdo by takovým způsobem a tak moc mapoval dění na celém Slovácku - především lidovou kulturu, ale nejenom ji. Také jsem takové natáčení zkoušel, jednu chvíli jsem se mu věnoval den co den, nesmírně mě to bavilo, ale měl jsem pocit, že se nejde takto uživit, protože jsem všechno točil zdarma.

Tonda zkouší jít cestou "komerční", někde točí za peníze, někde zadarmo, ale jsem si naprosto jistý, že to dělá s obrovským zaujetím a přesvědčením, že to má smysl, který přesahuje naše vlastní životy. Držím mu palce, snažím se ho alespoň slovně podporovat a povzbuzovat a budu se o to snažit ještě více.

Tolik alespoň pár rychlých slov k videoukázce...

TADY  je ještě Tondův youtube kanál, na který natáčí videa, točí jich tolik jako žádný jiný člověk v této zemi - tím jsem si jistý... 

 

RB 

 

Ps. Video trošku plave, což je způsobeno tím, že na youtube kliknete na stabilizaci obrazu a občas obraz poté dělá to, co dělá... .