Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

... a jak jsme následně dělali rozhovory před vynikajícím koncertem k poctě Jaromíra Nečase + záznam koncertu: Ulrychovi, Hnilička Hutka, Hrbáč, Petrů, Mička, Malatincová, Pospíchal a další... Nádhera!

Toto psaní navazuje na předcházející, ve kterém jsem se zmínil o naší cestě s Tondou Vrbou do studia Českého rozhlasu v Brně a následně na koncert k uctění památky známé folklorní (ale nejen folklorní!) osobnosti Jaromíra Nečase.

Dávám sem tento příspěvek ne proto, abych zviditelňoval sebe, ale chtěl bch vám nabídnout možnost, abyste si poslechli na videu několik zajímavých lidí a zároveň se podívali také na večerní koncert, podle mě byl vynikající, může vás obohatit, potěšit, rozěířit vaše znalosti. Víc vás nechci zdržovat, ke každému videu napíši pár slov, protože videa bez popisů přece jen nemají takový smysl a přitažlivost.

Snad jen dopíšu, že celý pátek v Brně byl pro mě jedním velkým zážitkem. Na vteřinu přesně jsem stihl poslední vlak z Brna do Veselí nad Moravou, vlak byl narvaný k prasknutí, vagónů bylo málo, byl jsem unavený, ospalý, bolelalo mě celé tělo, ale vnitřně jsem byl šťastný, že jsem mohl takový den prožít a v duchu jsem děkoval každému, koho jsem tento den potkal. 

RB